Ako maximálne zefektívniť výučbu pomocou kartičiek?

Štúdium cudzieho jazyka v dnešnej dobe už nie je len obyčajným trendom, ale často tiež nutnosťou. Určite sa však s nami zhodnete na tom, že klasické učenie môže byť nuda, a v dôsledku si potom nové vedomosti možno nepamätáte tak dobre, ako by ste mohli. A práve v týchto momentoch prichádzajú do popredia výukové kartičky, s ktorými je celý proces rýchlejší, jednoduchší a zábavnejší.

Podpora pamäte hravou formou

Učenie pomocou "flashcards" umožňuje trénovanie slovíčok opakovane a v rôznom poradí, vďaka čomu výrazne uľahčujú ich zapamätanie. Hodí sa navyše pre študentov v každom veku, či už sa jedná o dospelých, seniorov alebo malé deti, ktorým ich môžete prezentovať ako zaujímavú hru, a tak im učenie cudzieho jazyka ešte viac uľahčiť.

Kartičky si neskôr môžete rozdeliť do rôznych kôpok - jednu tvorenú z výrazov, ktoré už poznáte, ďalšiu s tými, ktoré stále ešte zabúdate, a poslednú s tými, ktoré vám vôbec nejdú do hlavy. Vďaka tomu si môžete
každodenné štúdium nastaviť tak, aby zodpovedalo vašej aktuálnej mentálnej kapacite.

Jedinou slabinou kartičiek je to, že jednotlivé slová nedávajú do kontextu a učí vás iba jeden význam. Aj na to už ale existuje riešenie a nájdete ho v aplikácii DuoCards! Tu si totiž môžete nielen tvoriť výukové kartičky, ale tiež čítať články v cudzích jazykoch a slovíčka si prekladať a ukladať priamo z nich. Navyše si k slovíčku môžete uložiť aj jeho použitie vo vete. Aplikácia však prichádza aj s ďalšími funkciami. Akými? Poďme sa na ne pozrieť.

Zadávajte, ukladajte, opakujte

Naša aplikácia je založená na kartách so slovíčkami, ktoré majú na zadnej strane ekvivalent daného slova vo vašom rodnom jazyku, stačí na kartu len kliknúť. Nemusíte sa báť, že by pre vás bola úroveň slovíčok príliš ťažká - vždy si môžete vybrať medzi ľahkou, strednou alebo ťažkou ​​obtiažnosťou.

Aby ste sa neučili slovíčka z oblasti, ktorá vás nezaujíma alebo ju nevyužijete, máte k dispozícii sady kariet. V nich sú zoskupené slovíčka, ktoré je možné napríklad zaradiť medzi základné frázy, potraviny, zvieratá, cestovanie a mnohé ďalšie oblasti.

Pre tých z vás, ktorí sa radi zoznamujú s novými pojmami skôr v texte, ponúka DuoCards štúdium prostredníctvom článkov. Aj tu vyberáte z troch úrovní. A ak pri čítaní narazíte na neznáme slovíčko, označte ho, čím zobrazíte jeho preklad, rovnako tak ako možnosť jeho uloženia do vášho zoznamu k učeniu.

Všetko je prispôsobené vašej rýchlosti učenia

Začať môžete s ktoroukoľvek sadou kariet. Najskôr si z nej vyberiete slovíčka, ktoré nepoznáte, alebo si nie ste istí ich významom. Potom sa pred vami objaví slovíčko v cudzom jazyku a po kliknutí naň zistíte, aký je preklad do vášho jazyka.

Ak ste ho poznali, pošlite kartičku doprava. Vďaka algoritmu sa vám po určitom čase opäť zobrazí, aby ste si ho skutočne vštepili. Keď narazíte na pojem, ktorý sa vám ťažko pamätá, pošlite ho doľava. Táto skupina slovíčok sa vám bude v zozname objavovať tak dlho, kým si ich všetky nezapamätáte.

Pokiaľ vo svojom balíčku narazíte na kartu, ktorú ste si pridali omylom, alebo už ju určite viete, pretiahnutím dole ju jednoducho zmažete.

Nestačia vám sady DuoCards? Vytvorte si vlastné!

Máte pocit, že pripravené sady nie sú nič pre vás? Nezúfajte. Aplikácia umožňuje vytvoriť si ako vlastné sady slovíčok, tak aj články. Vďaka tomu máte možnosť precvičovať také okruhy, ktoré sa vám hodia v práci, vo voľnom čase alebo napríklad pri cestovaní. Vytvorenú sadu kartičiek potom
môžete nazdieľať svojim školským kamarátom, či žiakom, ak ste učiteľ. U týchto sád zároveň môžete určiť, či ich máte pre svoju súkromnú potrebu, alebo ich chcete zdieľať s ostatnými. DuoCards je tak vhodnou aplikáciou tiež pre lektorov cudzieho jazyka a učiteľov, ktorí chcú hravou formou rozširovať znalosti svojich študentov.

Nové slovíčka k výberu dostanete tiež pri čítaní článkov vo svojom mobilnom telefóne. Ak v cudzom jazyku narazíte na slovíčko, ktorému nerozumiete, podržaním ho môžete nazdieľať do DuoCards - vytvorí sa jeho preklad, ku ktorému môžete dodať tiež jeho použitie v konkrétnej vete.

A čo je na tom najlepšie? Nemusíte sa obmedzovať len na jeden jazyk! S DuoCards takto môžete totiž študovať hneď niekoľko jazykov naraz.