1.2. 2021

Čínsky Nový rok 2021

Čínsky Nový rok, alebo tiež lunárny Nový rok začína neskôr, než sme zvyknutí podľa nášho kalendára. Gregoriánsky kalendár sa radí sa medzi solárne kalendáre a nie je viazaný na mesačné fázy, každý rok má pevne danú dĺžku, s výnimkou priestupného roka. Oproti tomu dátum čínskeho začiatku roka je premenlivý a kolíše medzi 21. januárom a 20. februárom.

Čínsky Nový rok 2021

Lunárny Nový rok je určený astronomicky, nastáva s druhým novým mesiacom po zimnom slnovrate a je založený na pozorovaní mesačných cyklov. Lunárny kalendár je dosť podobný nášmu solárnemu, má tiež 12 mesiacov, ale len 354 dní. Rozdiel 11ti dní spôsobuje posun čínskeho Nového roku o 11 dní dopredu. Preto v tomto kalendári neexistujú "zimné mesiace" alebo "letné mesiace", každý mesiac sa môže ocitnúť v ľubovoľnom ročnom období.

V roku 2021 pripadá začiatok roka na 12. februára a bude to rok kovového Byvola. Tento rok bude náročnejší z hľadiska kariéry, budú na vás kladené väčšie nároky, ale po tvrdej práci vás neminie odmena.
Podľa čínskeho horoskopu je rok 2021 ideálnym pre zdokonaľovanie sa vo všetkom. Bude to rok usilovnosti a pracovitosti. Mali by sa vyriešiť všetky problémy, ktoré priniesol predošlý rok zmien.