1.10. 2018

Silné a slabé polohy planét

Ako už iste viete, v horoskope každá z planét Slnečnej sústavy je priradená (a teda vládne) určitému znameniu vo zverokruhu. Sfére je rozdelená tak, že Slnku bolo priradené znamenie Leva a Mesiaci znamenie Raka. Ďalej každá z takzvane ,,tradičných“ planét (tzn. planéty, ktoré boli objavené skôr – teda planéty vnútorné v solárnom systéme + Jupiter a Saturn) vládne dvom znameniam zverokruhu, a to takto: Merkúr vládne Panne a Blížencom, Venuša vládne Býkovi a Váham, Mars Baranovi a Škorpiónovi, Jupiter Strelcovi a Rybám, a konečne Urán vládne Kozorožcovi a Vodnárovi. Planéty takzvane ,,nové“, ktoré boli objavené neskôr, boli priradené, aby spoluvládli znameniam zverokruhu takto: Urán Vodnárovi, Neptún Rybám a Pluto Škorpiónovi.

Silné a slabé polohy planét

Pokiaľ teda planéty stoja vo svojich znameniach, znamená to, že ich vplyv je zosilnený. A naopak vplyv planéty bude utlmený (teda zoslabený) pokiaľ bude stáť v protiľahlom znamení. Slnko teda bude oslabené v znamení Vodnára, Mesiac v Kozorožcovi. U týchto dvoch základných telies sa však zmeny v protiľahlých znameniach neprejavujú príliš výrazne, vzhľadom k tomu, že sú sami veľmi dominantné. Merkúr je potom oslabený v Rybách a v Strelcovi, Venuša v Škorpiónovi a v Baranovi, Mars v Býkovi a vo Váhach, Jupiter v Panne a v Blížencoch, a Saturn v Rakovi a v Levovi.

Týmto silným a slabým polohám planét je taktiež nutné v horoskope venovať zvýšenú pozornosť pri jeho výklade. Pokiaľ sa chcete o pozíciách planét v jednotlivých znameniach a ich dôsledkoch dozvedieť viac, odporúčame navštíviť našu stránku Planéty, na ktorej nájdete napríklad aj graf ich aktuálnych pozícií na našej oblohe. Môžete si taktiež vypočítať pozíciu pre dátum a konkrétny čas vašeho narodenia a zistíte tak, aké planéty formovali váš charakter.