Mesiac v Býkovi

Mesiac: charakterizuje vnútro, dušu, vnútorné ja, či podvedomie a pod jeho vplyvom sa tak jedinec stáva plachým, uzavretým, citlivým

Býk: Býkom vládne planéta Venuša, ktorá je charakteristická svojou sviežosťou a kráso...

Človek, ktorý má Mesiac umiestnený v Býkovi, býva vo vnútri vyrovnaný a pokojný. Na druhú stranu je zásadový a neznáša zmeny. A to aj v prípade, ak je nevyhnutne potrebná a nevyhnutná. Niet preto divu, že sa snažíte uzavrieť do svojho dokonalého sveta, kde je vám všetko dôverne známe. Takto chránite svoju osobu pred okolitými vplyvmi, na ktoré pozeráte veľmi nedôverčivo.

V tom, za čím si idete, dokážete byť veľmi vytrvalí a nezlomní - čo je nepochybne výhodou. Tieto vlastnosti vyhľadávate a veľmi kladne ceníte aj u svojho partnera.

Pod vplyvom stresu sa stávate ťažkopádnymi, neschopnými sa pohnúť, vysloviť svoj názor a podobne. Môžete byť dokonca až konzervatívni, leniví a ľahostajní.


V dňoch, kedy je Mesiac v Býkovi na nás pôsobí trochu nervóznej energie. Veci nám vyhovujú tak, ako sú nastavené teraz. Na ostatných, ktorí sa snažia niečo zmeniť (hoci k lepšiemu), či majú inovatívne názory, tak pozeráme často s obavou.

Môžete mať tiež problémy s vlastnou identitou. Sebarealizáciu totiž hľadáte v materiálnom zabezpečení, avšak stále necítite, že by vám to prinášalo nejaké uspokojenie.

Vašou výhodou v týchto dňoch je pozitívna energia v oblasti empatie, preto sa s vami ostatní ľudia budú cítiť veľmi dobre.