Mesiac

charakterizuje vnútro, dušu, vnútorné ja, či podvedomie a pod jeho vplyvom sa tak jedinec stáva plachým, uzavretým, citlivým

Mesiac

Mesiac ovplyvňuje predovšetkým naše vnútro, našu dušu. Hovorí sa, že v astrológii je Mesiac zrkadlom, či opakom Slnka, ktoré naopak prezentuje náš zovňajšok, či ego. Z hľadiska horoskopu tak patrí medzi najdôležitejšie symboliky. Tým, ako je mesiac blízko zemi, tak tiež významne pôsobí každodenne na náš metabolizmus, čo môžete odsledovať v lunárnom kalendári.

Mesiac symbolizuje matku alebo ženu. Preto sa napríklad v mýtoch a starých rozprávkach hovorí o mesiaci v ženskom rode. Ide tiež o symbol plodnosti a počatia. Mesiac stelesňuje túžbu porozumieť tomu, čo sa odohráva vo našom vnútri, porozumieť svojim najvnútornejšom pocitom a oddať sa iba citom. Zastupuje naše prírodné inštinkty a zároveň nás ochraňuje. Dokáže nám tiež prezradiť mnohé o tom, čo potrebujeme (nie čo chceme).

Ak je Mesiac v horoskope silne presadený, jedinec je na pohľad skôr plachý, citlivý - skrátka uzavretý do seba a sústreďujúci sa na vlastné pocity a fantáziu. Toto súvisí aj s tým, ako je Mesiac interpretovaný z psychologického hľadiska. Tu zastupuje naše detstvo - isté vzorce, ktoré máme zaužívané, zakódované hlboko v sebe.

Mesiac v Baranovi Energia týchto dní so sebou prináša nepokoj. Život beží rýchlym tempom, čo vás baví, avšak na druhú stranu túžite hod... Mesiac v Býkovi V dňoch, kedy je Mesiac v Býkovi na nás pôsobí trochu nervóznej energie. Veci nám vyhovujú tak, ako sú nastavené ter... Mesiac v Blížencoch Pôsobiť na nás v týchto dňoch bude energia túžiacich po spoločnosti druhých ľudí. Radi budete komunikovať, ale aj poč... Mesiac v Rakovi V dňoch, kedy sa Mesiac nachádza v Rakovi budeme možno citlivejší ako obvykle. Aktuálna energia prikladá veľkú váhu r... Mesiac v Levovi Pôsobí na nás energia podporujúca tvorbu hodnôt a budovanie, na ktoré budete neskôr hrdí a za ktoré si vyslúžite poch... Mesiac v Panne Energia týchto dní nám bohužiaľ prinesie dávku stresu. Typická býva tiež štylizácia sa do úlohy "mučeníka". Prakticky... Mesiac vo Váhach V týchto dňoch na nás pôsobí spoločenská energia. To, po čom teraz túžite je uznanie, ale napríklad aj pochvala od os... Mesiac v Škorpiónovi Energia je v týchto dňoch plná emócií. Často tak konáme impulzívne či žiarlivo, obzvlášť ak sa cítime akokoľvek ohroz... Mesiac v Strelcovi Nasledujúcim dátumom vládne energia prinášajúca pokoj a optimizmus. Často sa však objavuje pocit, že človek dlho nevy... Mesiac v Kozorožcovi V týchto dňoch môžeme očakávať pozitívnu energiu v oblasti zamestnania i obchodu. Toto umiestnenie prepožičiava vysok... Mesiac vo Vodnárovi Nevýhodou energie týchto dní môže byť fakt, že je skôr samotárska. Viac než po spoločnosti ľudí tak budete túžiť po s... Mesiac v Rybách V týchto dňoch môžeme očakávať energiu v oblasti fantázie, ktorá bude nevyhnutne pracovať na plné obrátky. Rozum tak ...