Mesiac v Škorpiónovi

Mesiac: charakterizuje vnútro, dušu, vnútorné ja, či podvedomie a pod jeho vplyvom sa tak jedinec stáva plachým, uzavretým, citlivým

Škorpión: Základným povahovým rysom tohto znamenia je snaha vniknúť až na úplné dno všetký...

Pri umiestnení Mesiaca v Škorpiónovi býva jedinec hlboko emočne spojený s dianím okolo neho. So všetkým čo robí, ako sa vyjadruje, s kým sa stretáva a ako na neho tento človek pôsobí.

Bezpečne sa cítite s niekým komu veríte a pred kým sa môžete vyjadrovať úprimne a dať plný priechod svojej emocionalite. Naopak, ak tento pocit bezpečia bude chýbať, uzatvárate sa do seba.

V strese máte problém zbaviť sa obáv a nepríjemného pocitu. V okamihu, keď sa cítite ohrození, stávate sa prehnane žiarlivými, až pomstychtivými. V krízových situáciách si pestujete až závislosť.


Energia je v týchto dňoch plná emócií. Často tak konáme impulzívne či žiarlivo, obzvlášť ak sa cítime akokoľvek ohrození. Dá sa to chápať ako obranný mechanizmus vychádzajúci z nášho podvedomia.

Zmeny teraz budete niesť pomerne ťažko, preto, ak si to situácia nevyžaduje alebo nie sú nutné, snažte sa im skôr vyhnúť.

Tvrdohlavá energia a silná vôľa naopak môže pomôcť v dosahovaní vytýčených cieľov. Z pocitu víťazstva vám bude dobre. Ak sa však objavia pochybnosti a zraniteľnosť, budete mať tendenciu sa uzavrieť skôr do svojho vnútra a emočne sa od ostatných dištancovať.