Mesiac v Rakovi

Mesiac: charakterizuje vnútro, dušu, vnútorné ja, či podvedomie a pod jeho vplyvom sa tak jedinec stáva plachým, uzavretým, citlivým

Rak: Vládcom tohto vodného znamenia je mesiac. Jedinci narodení v tomto znamení sú ve...

Mesiac umiestnený vo svojom vlastnom znamení - v Rakovi - ešte viac umocňuje svoj vplyv na toto znamenie zverokruhu. Stávate sa tak veľmi citlivými, až zraniteľnými a závislými. Preto môžete pociťovať potrebu, aby sa o vás vaši blízki starali a ochraňovali. Pozitívny účinok je každopádne taký, že títo jedinci potom majú veľmi vyvinutú schopnosť starať sa o druhých alebo ich všeobecne chrániť. Funguje to teda obojstranne.

Pokiaľ sa ale dostanete do stresovej situácie, máte sklony k plachosti a skrývaniu sa nielen pred problémami, ale aj pred sebou samými. Často sa uzatvárate do seba a vraciate sa späť vo svojich myšlienkach a pripomínate si tak staré bolesti a smútky. Do tejto nálady sa môžete dostať tak hlboko, že ostatní s vami nemôžu komunikovať.


V dňoch, kedy sa Mesiac nachádza v Rakovi budeme možno citlivejší ako obvykle. Aktuálna energia prikladá veľkú váhu rodine a domovu, práve tam sa teraz cítite najlepšie. Vy sami sa môžete podieľať na vytváraní príjemnej a útulnej atmosféry, čo má pozitívny vplyv aj na ostatných rodinných príslušníkov.

Nemali by ste na nejakom človeku príliš kŕčovito lipnúť a visieť, mohol by si to zle vyložiť. Po citovej ujme, ktorú by ste si takýmto odmietnutím pravdepodobne spôsobili, by vám trvalo veľmi dlho sa s tým vyrovnať.