Horoskop 2024

Rok 2024 prinesie zmeny a nový pohľad na život pre všetky znamenia zverokruhu. Pre oblast práce a financií horoskop 2024 prepovedá úspech, na ktorý však bude potrebné vytrvalé úsilie. Šťastie bude naklonené najmä romantickým vzťahom.

Začiatok roka pod vplyvom Marsu v Strelcovi bude optimistický, plný slobody a dobrodružnej nálady. Motivácia a prílev fyzickej energie vám pomôžu pri realizácii cieľov, ktoré ste si na nový rok stanovili. Pozor by si však mali dať najmä ohnivé znamenia, ktoré môžu v tomto období ľahko stratiť smer a v dôsledku toho upustiť od svojich predsavzatí.

V prvej polovici roka sa energia upokojí a vytvorí ideálne obdobie na podnikanie, prácu a štúdium. Postupne budete pracovať na všetkých položkách svojho zoznamu cieľov a pocítite stabilný pokrok. Pragmatický prístup k životu prejavia najmä zemské znamenia, ktoré sú prirodzene praktické a trpezlivé, a aj vodné znamenia môžu očakávať výborné výsledky. Toto obdobie sa bude niesť v znamení bohatstva a pôžitkov.

Uprostred leta, počas pohybu Saturna, pocítite ťarchu vlastných záväzkov. Akékoľvek rozšírenie povinností alebo nutnosť prijať závažné rozhodnutia budú stresujúce. Najmä vzdušné znamenia sa môžu cítiť unavené, a ak včas nespomalia, hrozí im pocit úzkosti a depresie. Radšej preto spomalte, doprajte si čas pre seba a rodinu.

Jeseň bude ovplyvnená najmä retrográdnym Jupiterom, ktorý negatívne ovplyvní Leva a Vodnára, ktorí nebudú vidieť výsledky svojej práce a môžu sa cítiť deprimovaní. Toto napätie im však pomôže urobiť pozitívne zmeny v ich živote. Na druhej strane sa šťastie prikloní k zemským znameniam, ktoré budú zvýhodnené a pred ich očami sa budú otvárať dvere príležitostí.

Na konci roka bude mať opäť najväčší vplyv Mars, tentoraz však v znamení Raka, čo vyvolá túžbu budovať rodinné hodnoty. Energia ohnivej planéty a jemnosť tohto znamenia spôsobí zvýšenú citlivosť. Čas strávite s rodinou alebo partnerom a hlboké city, ktoré pociťujete k svojim blízkym, ale aj ku kráse okolo vás, vás budú hriať pri srdci.


Jupiter v Býkovi
16.5. 2023 - 26.5. 2024
b
16.5.
Jupiter v Blížencoch
26.5. 2024 - 9.6. 2025
c
26.5.

V tomto období sa vám bude dariť najmä v podnikaní, či obchodnej činnosti, čo sprostredkuje umiestnenie Jupitera v Býkovi. Skrátka v čomkoľvek, čo zahŕňa financie. Svojim nadhľadom nad vecou, dokážete všetky rozpracované záležitosti dotiahnuť do zdarného konca. Ľudí, ktorí sa vás vo vašej cieľavedomosti budú snažiť brzdiť nebudete mať vôbec v obľube.

V tomto období sa ocitnete v jednom kole, čaká vás veľa ciest za poznaním, rozhovorov a diskusií s ľuďmi v okolí. Ťahať vás to bude tiež k novým skúsenostiam napríklad v zahraničí. Toto obdobie je vhodné aj pre tvorivú činnosť. Nevýhodou tejto túžby po informáciách, ktorú prináša vplyv Jupitera, môžu byť v pochybnosti o náboženstve, ktoré si snažíme vysvetľovať príliš logicky.

Saturn v Rybách
7.3. 2023 - 25.5. 2025
l
7.3.

V tomto období môžete pociťovať veľkú nevôľu, ak vás niekto prehovára či manipuluje do situácií, ktoré nie sú vo vašom záujme. Stretnúť sa môžete s výčitkami svedomia, napríklad aj v prípadoch, keď daná vec nebola priamo vo vašej zodpovednosti, ale mohla byť. Kvôli neustálym tendenciám spytovať svoje svedomie sa budete uzatvárať pred okolitým svetom. Môžu sa objaviť aj sklony k alkoholizmu.

Urán v Býkovi
15.5. 2018 - 26.4. 2026
b
15.5.

V tomto období môžete pociťovať túžbu po zmenách toho, čo máte zaužívané ako štandardné. Či už sa jedná o tradície v spoločnosti, či vlastný rebríček hodnôt. Ste tvoriví a máte veľa výborných nápadov, tak nie je divu, že sa vám prieči čokoľvek, čo je už zastarané. V tomto období však tiež hrozia náhle zvraty vo vzťahoch. Dokážete byť veľmi nezmieriteľní.

Neptún v Rybách
3.2. 2012 - 30.3. 2025
l
3.2.

V tomto období zrejme budete pociťovať veľkú mentálnu silu. Pokiaľ na niečo budete myslieť dostatočne často a intenzívne a pridáte k tomu aj nutnú dávku trpezlivosti; časom sa vysnívaného zaručene dočkáte. Kvôli vašej mierumilovnej a charitatívnej povahe sa ale sami možno dostanete do finančnej tiesne, z čoho môžu plynúť aj existenčné problémy.