15.2. 2017

Najčastejšie otázky a odpovede v astrológii

Ak ste v astrológii začiatočník, alebo sa len chcete uistiť v tom čo už viete, rozhodne pokračujte v čítaní. Pripravili sme si pre vás odpovede na tie najčastejšie otázky v oblasti astrológie, s ktorými sa náš skúsený tím stretáva takmer dennodenne.

Najčastejšie otázky a odpovede v astrológii

1. Je nutné poznať presný čas narodenia?

Ak chcete zistiť charakteristiku vášho znamenia, či vás zaujíma všeobecný dlhodobý výhľad pre dané obdobie - potom vám stačí poznať iba dátum vášho narodenia. Pokiaľ ale prahnete po horoskope "na mieru", ktorý musí zvažovať všetky aspekty, potom je pre jeho určenie nutné poznať aj presný čas a aj miesto narodenia. Jedine tak môže byť váš horoskop presný a unikátny.

Ak čas svojho narodenia nepoznáte, za drobný poplatok ho môžete zistiť napríklad v archíve nemocnice alebo príslušného úradu.

2. Čo je to vlastne astrológia?

Astrológia je odbor, zaoberajúci sa skúmaním súvislostí medzi dianím na oblohe (charakterizované polohami planét, Mesiaca a pohybom hviezd) a jeho vplyvom na človeka. A to ako z hľadiska psychiky, tak z hľadiska tela - napríklad zdravia a fyzickej kondície.

3. Čo je to horoskop?

Horoskop môžeme chápať ako zachytenie kvality daného časového úseku prostredníctvom sledovania postavenie a pohybu planét a ich pôsobenia na Zemi i vzájomne medzi sebou. Takýto horoskop má potom vypovedaciu schopnosť o energii, ktorou je daná chvíľa nabitá, či o podmienkach, ktoré nám nejaká situácia ponúka.

4. Čo sú to aspekty a aký majú podiel na horoskope?

Takýto aspekt si môžeme predstaviť ako uhol, ktorý spolu zviera dvojica planét (pričom Slnko je vrcholom tohto uhla). Aspekty sú jedným z najdôležitejších faktorov pri tvorbe horoskopu. Určujú totiž mieru vplyvu jednotlivých planét a ďalších astrologických prvkov.

5. Zaujímalo by ma, aký je môj horoskop, zároveň sa však toho bojím ...

Táto reakcia je medzi ľuďmi pomerne častá. Iste sa nie je čoho báť. Astrológiu nemôžeme brať ako veštenie, sleduje iba energie a šance, ktoré postavenie planét prináša. Horoskop tak človeku hovorí aké má možnosti, ukazuje mu jeho cestu, no rozhodnutie je na ňom.