15.7. 2021

UFO

UFO je už po desaťročia aktuálnou a večne diskutovanou témou. Každý z nás si iste už položil otázku, či sme vo vesmíre sami. Hoci veda robí obrovské pokroky a malými krôčikmi sa posúvame ďalej na pomyselnej "poznávacej ceste vesmírom", stále je to len zlomok z obrovského celku, ktorý nás obklopuje.

UFO

Existujú rôzne teórie o tom, ako by tajomné bytosti z iného sveta vyzerali. Dokonca by sme našli aj fotografie, bohužiaľ však nie je istá ich autentickosť. Isté je to, že čím viac by toho s nami onen neznámy druh mal spoločné, tým väčšia je pravdepodobnosť, že nás kontaktujú, alebo navštívia Zem, ak budú môcť. Uhlíkové formy života by sa pravdepodobne zaujímali o planéty vhodné pre život založený na uhlíku, kyslíkové o planéty, kde je kyslíková atmosféra a určite existuje mnoho ďalších variantov.

Jedným z predpokladov toho, aby nás mimozemské civilizácie našli je to, že budú minimálne rovnako tak inteligentný a vyspelí ako my. Znepokojujúce na tom je, že ak by sme sa riadili príkladom zo Zeme,
vyšším intelektom vynikajú predátori, pretože prenasledovanie a lov vyžadujú taktiku. Dôvodom pre návštevu našej planéty ale môže byť tiež štúdium.

Pre ostatných obyvateľov vesmíru sme ľahko dohľadateľný pomocou rádiových signálov. Komerčné vysielanie na Zemi funguje už vyše 100 rokov, čo znamená, že ktokoľvek vo vzdialenosti 200 svetelných rokov by mohol naše signály zachytiť a nadviazať komunikáciu. Ľudia nezachytili taký signál od nikoho iného, ​​čo môže znamenať dve veci. Buď v tejto vzdialenosti nikto okrem nás neexistuje, alebo sú technicky pokročilejší a využívajú iné prostriedky ako rádiové vlny.

Jednou z najznámejších osobností, ktoré údajne prišli do kontaktu s niečím z iného sveta je Bob Lazar. Údajne pracoval neďaleko Oblasti 51 na výskume kozmického plavidla. Americká vláda poprela všetky jeho tvrdenia, avšak o pár rokov neskôr sa ukázalo, že na základni v spomínanej oblasti naozaj pracoval. Lazar tvrdí, že pri svojej práci narazil na vládne dokumenty, dokazujúce komunikáciu ľudstva s
mimozemskými bytosťami naprieč históriou. Bohužiaľ však toto tvrdenie nie je schopný podložiť dôkazmi.

V minulosti bolo brané za samozrejmosť, že sme vo vesmíre sami. Ľudstvo sa považovalo za vrchol evolúcie a jediné, v čo človek veril, že ho prevyšuje, bol Boh a anjeli. V súčasnosti, keď existuje nespočet sci-fi filmov a konšpiračných teórií na túto tému, veľa ľudí verí, že inteligentný život mimo našu planétu naozaj existuje. Zatiaľ si tieto mimozemské entity môžeme predstavovať každý podľa seba, ich reálna podoba a podstata nám možno zostane nejasná navždy.