Slnko

charakterizuje povahové rysy, identitu jedinca a to ako pôsobíme na ostatných; pod slnečným vplyvom sa človek rozvíja a seberealizuje; pôvod a zdroj energie

Slnko

Z hľadiska astronómie je Slnko hviezdou uprostred nášho solárneho systému. Umožňuje život na Zemi, pretože nám poskytuje svetlo a tepelnú energiu. Krajina je od tejto žiarivej hviezdy vzdialená 150 miliónov kilometrov a napriek tomu má na nás prakticky najväčší vplyv.

V astrológii dokonca môžeme povedať, že vplyv Slnka je snáď aj dôležitejší ako poloha hviezd. Podľa polohy slnka sa totiž určuje napríklad jarný bod, ktorý indikuje štart Barana a teda celého horoskopu. Slnko nám teda určuje rozmedzie znamení zverokruhu, ktoré sú potom pomenované podľa súhvezdí na hviezdnej oblohe. Súhvezdia sa navyše vplyvom zemskej precesie stále nepatrne pohybujú, ale pre horoskop sú dôležitejšie ročné obdobia, ktoré závisia práve na Slnku. V podstate môžeme povedať, že táto hviezda je riadiacim prvkom celého horoskopu.

Slnko symbolizuje náš život, ako pôsobíme na ostatných a náš zovňajšok (na rozdiel od Mesiaca, ktorý odráža ľudskú dušu a vnútro). Týka sa tak nášho ega a identity, avšak nielen to. Popisuje tiež to, ako a kde chceme byť uznaní druhými a ako sami pozeráme na svoje "ja". Postavenie Slnka potom formuje povahu človeka a určuje jej hlavné rysy. V tomto zmysle je pozitívnym ukazovateľom sebavedomie, vitalita a štedrosť. Je tiež symbolom otca, čo môžeme pochopiť tak, že poukazuje na našu skúsenosť od ranného detstva až po dospelosť s biologickým otcom, či so vzorom otca, s ktorým sme sa v živote stretávali.

Spolu so Slnkom sa do nášho horoskopu vlieva hrejivá sila, svetlo a energia; tiež všetko oslobodzuje od tieňov a temnoty. Človek sa môže lepšie rozvíjať, sebarealizovať, byť podnikavý. Naopak, ak na nás pôsobí negatívne, podporuje našu hýrivosť či pýchu.

Slnko v Baranovi V tomto období môžete očakávať veľkú energiu, a to ako v kariére, tak vo vzťahoch. Konečne si začnete veriť, čo sa pr... Slnko v Býkovi Toto obdobie pre vás môže byť veľmi plodné. Teraz dokážete byť veľmi vytrvalí a tiež stabilní vo svojich názoroch. Pr... Slnko v Blížencoch V tomto období vám zrejme nebude dopriate príliš pokoja. Túžba po nových informáciách, ktorú zrejme budete veľmi neod... Slnko v Rakovi Môže sa stať, že v tomto období budete emocionálnejší než zvyčajne. Na ľudí vo vašom okolí budete pôsobiť veľmi milo,... Slnko v Levovi Toto obdobie vám prepožičia veľkú dávku tvorivej sily, ale aj vodcovských schopností. Zrazu vám nebude robiť problém ... Slnko v Panne V tomto období zrejme nebudete schopní ubrániť sa nervozite. Budete teraz o niečo pomalší, neistejší a presne takto b... Slnko vo Váhach Toto obdobie pre vás bude skôr vážne. Vo svojich činoch i vystupovaní v spoločnosti teraz budete veľmi rozvážni, v ni... Slnko v Škorpiónovi V tomto období môžete byť vo svojej bojovnosti bezohľadní alebo posadnutí. Dajte si preto pozor, ako budete pôsobiť n... Slnko v Strelcovi V tomto období si zaručene užijete pokoj. Vaša nálada bude pravdepodobne veľmi pozitívna a optimistická. Váš prejav v... Slnko v Kozorožcovi Toto obdobie pre vás môže byť opäť akýmsi spomalením vo vašich ambíciách. Zrejme budete cítiť potrebu dištancovať sa ... Slnko vo Vodnárovi V tomto období na ostatných budete pôsobiť veľmi priateľsky a chápavo. Nebude vám robiť väčší problém prispôsobiť sa ... Slnko v Rybách V tomto období dostane priestor vaša intuícia. K svojmu okoliu dokážete byť veľmi pozorní a empatickí. Na ostatných t...