Mars

charakterizuje našu energiu a silu - či už fyzickú, alebo psychickú; ovplyvňuje aj našu chuť k životu a tiež oblasti sexu, zdravia a športu

Mars

Mars je z hľadiska astronómie druhou najmenšou planétou slnečnej sústavy a tiež poslednou takzvanou vnútornou planétou. Má dva mesiace a doba, za ktorú obehne okolo Slnka je takmer dvakrát dlhšia ako na Zemi.

Z hľadiska astrológie vypovedá mnohé o povahe našej energie a sily (či už fyzickej alebo psychickej), našej odvahe a vytrvalosti. Súťaživosť a vôľa, ktorú nám Mars prepožičiava hrá veľkú úlohu aj v športe - to je totiž ideálne prostredie pre prejavenie nášho súťaživého ducha.

Ďalšie oblasti, ktorých sa Mars v horoskope dotýka sú napríklad sex, ale aj romantika. Tu predstavuje neúnavné dobývanie, ale aj vzrušenie. V kariére nám táto planéta pomáha zbaviť sa nevítaného stresu z vonkajšieho sveta.

Mars v Baranovi V tomto období nebudete mať problém pohotovo konať, navyše budete zrejme oplývať aj vysokým vodcovským potenciálom. T... Mars v Býkovi V tomto období budú u vás, či chcete alebo nie, na prvom mieste materiálne hodnoty. Zameriavať sa tak budete na akéko... Mars v Blížencoch V tomto období budete vynikať vo vzdelaní, napríklad v čítaní; všeobecne v čerpaní nových informácií, ktoré budete s... Mars v Rakovi V tomto období by vaša energia mala smerovať hlavne k vašim blízkym alebo k domovu - čiže k zázemiu, ktoré spoločne v... Mars v Levovi Toto obdobie prináša veľa fyzickej energie, ale aj pevné duševné zdravie. S bežnými dennými problémami sa tak teraz d... Mars v Panne V tomto období sa rozhodne oplatí investovať svoju energiu do práce. Po citovej stránke teraz budete zažívať skôr útl... Mars vo Váhach V tomto období môžete očakávať, že sa budete správať skôr racionálne až chladne. Hnev, vášeň či nadšenie vašej mysli ... Mars v Škorpiónovi V tomto období budete zrejme pociťovať veľké množstvo telesnej i duševnej energie. Za svojím cieľom, ak je vám známy,... Mars v Strelcovi Toto obdobie prináša túžbu bojovať za vlastné presvedčenie. Potenciálne to môže znamenať aj problémy. Nepokojní budet... Mars v Kozorožcovi Toto obdobie najlepšie zužitkujete v kariére. Túžba po materiálnom úspechu či postavenie a uznanie sú pre vás veľmi d... Mars vo Vodnárovi V tomto období si budete veľmi ceniť svojich priateľov, rodinu, alebo všeobecne ľudí, ktorí sú k vám lojálni. Za nich... Mars v Rybách V tomto období sa budete prejavovať skôr neutrálne v snahe maskovať svoje pocity. V extrémnej situácii, keď ste naprí...