Blíženci január Horoskop 2025

Komunikatívne a zdvorilé znamenie so zmyslom pre humor a kreativitu

Pre Blížencov bude január zameraný najmä na vzťahy. Počas tohto obdobia sa dostanete do stereotypu, a preto budete cítiť potrebu oživiť svoj vzťah. Skúste napríklad ísť so svojou lepšou polovičkou na výlet, do kina alebo na víkend do wellness, uvidíte, že sa vaše puto opäť prehĺbi. Budete tiež veľmi odhodlaní v tom, čo chcete tento rok dosiahnuť, a nebude pre vás problém ujasniť si priority. Nebudete však veľmi trpezliví. Nájdite si preto kamaráta, ktorý vás bude motivovať a povzbudzovať.

Blížencom január prinesie zmeny vo vzťahoch. S príchodom nového roka si začnete uvedomovať veci, ktoré vám nevyhovujú, ale naopak aj veci, ktoré si na nich naozaj ceníte. Je vám prirodzené si vzťahy šľachtiť, takže sa v nich budete cítiť ako ryba vo vode. 
Veľmi jednoducho sa nadchnete pre nové ciele, ktoré si na tento rok stanovíte, avšak často pre vás nebude jednoduché v nich vytrvať. Niektoré z nich pre vás ale môžu byť prelomové. Vaša schopnosť nadväzovať nové priateľstvá vám s týmito výzvami môže dokonca pomôcť.

<< Blíženci december


Slnko v Kozorožcovi
21.12.10:14 - 19.1.20:52
j
21.12.
Slnko vo Vodnárovi
19.1.21:52 - 18.2.10:59
k
19.1.

Toto obdobie pre vás môže byť opäť akýmsi spomalením vo vašich ambíciách. Zrejme budete cítiť potrebu dištancovať sa od ostatných a uzatvárať sa do seba. Toto môže mať potom za následok napríklad rokovania vo vlastný prospech bez ohľadu na ostatných. Na svoje okolie zrejme budete pôsobiť neprístupne, v extrémnych prípadoch až lakomo alebo sebecky. Prejaví sa u vás tiež dôkladnosť alebo puntičkárstvo, práca vás preto bude baviť a tiež budete schopní si pri nej oddýchnuť.

V tomto období na ostatných budete pôsobiť veľmi priateľsky a chápavo. Nebude vám robiť väčší problém prispôsobiť sa okoliu, budete veľmi pekní a elastickí, avšak stále schopní zachovať si svoj vlastný názor a pokročilé intelektuálne schopnosti. Možno na sebe budete pozorovať náhle zmeny nálad. Raz dokážete byť vážni, druhýkrát zase spoločenskí a veselí. Každopádne idete radi svojou vlastnou cestou a príliš sa netrápite tým, čo si o vás ľudia vo vašom okolí myslia.

Venuša vo Vodnárovi
7.12.07:06 - 3.1.04:20
k
7.12.
Venuša v Rybách
3.1.05:20 - 4.2.08:52
l
3.1.

Toto obdobie bude trochu chladnejšie čo sa týka lásky a mileneckých vzťahov. Veľké city však budete vyjadrovať k priateľom. V ich spoločnosti vám potom bude najlepšie a budete si ich tiež náležito vážiť. Svojej povahe budete môcť dať voľný priebeh. Vaša osobnosť má v týchto dňoch akúsi iskru, ktorá k vám priťahuje veľké množstvo ľudí. Len dajte pozor, aby ste sa nezaplietli so zlými ľuďmi.

V tomto období sa budete môcť tešiť z priazne ostatných ľudí vo vašom okolí. Vaša myseľ je otvorená, a tak je veľmi ľahké s vami nájsť spoločnú reč. Na druhej strane vám bude trochu chýbať schopnosť sa objektívne rozhodovať, a tak sa môžete stať veľmi ľahko ovplyvniteľnými. V extrémnom prípade sa môže tiež stať, že si vybudujete dôveru ku človeku, ktorý vás neskôr zneužije.

Merkúr v Strelcovi
2.11.20:05 - 8.1.11:20
i
2.11.
Merkúr v Kozorožcovi
8.1.12:20 - 28.1.03:43
j
8.1.
Merkúr vo Vodnárovi
28.1.04:43 - 14.2.12:56
k
28.1.

V tomto období môžu byť vaše morálne aspekty veľmi silné. Nielen preto sa zrejme budete radi štylizovať do úlohy sudcu ak sa ocitnete v stredu spore dvoch iných jedincov. Vo svojich myšlienkach si budete istí a budete veľkorysí, radi však ostatných chvíľu nechávate na pochybách, než im oznámite potrebné. Užívať si budete komentovanie filozofických či politických záležitostí.

V tomto období túžite po tom byť rešpektovaní, preto vás dokáže rozhodiť, keď vás niekto považuje za hlupákov. A tak radšej než otvárať ústa bez príčiny, mlčíte a vyčkávate, čo sa bude diať. Prejaviť sa u vás vďaka vplyvu tohto prízemného umiestnenia môže tiež konzervatívne myslenie, spravidla pokiaľ ide o vzťahy, a suchý zmysel pre humor.

V tomto období si nebudete brať príliš veľké servítky. Nezáleží na okolnostiach - či sa to hodí alebo nie. Budete pociťovať túžbu stáť si pevne za svojím a za žiadnu cenu neustúpiť. Týmto prístupom sa však môžete v komunikácii dostať do problémov. Každopádne sa ale nebudete báť nazývať veci pravými menami. Ľudia za vami radi prídu pre úprimnú radu.

Mars v Levovi
4.11.05:13 - 6.1.11:34
e
4.11.
Mars v Rakovi
6.1.12:34 - 18.4.06:15
d
6.1.

Toto obdobie prináša veľa fyzickej energie, ale aj pevné duševné zdravie. S bežnými dennými problémami sa tak teraz dokážete vysporiadať hravo. S vašou šikovnosťou však prichádza potreba uznania vašej osoby. Tu je treba spozornieť, pretože tu už môže dochádzať ku konfliktu. Sebavedomie vám rozhodne nechýba, avšak na druhej strane niekedy vám môže chýbať zdravá sebakritickosť.

V tomto období by vaša energia mala smerovať hlavne k vašim blízkym alebo k domovu - čiže k zázemiu, ktoré spoločne vytvárate. V týchto dňoch sa tiež najviac prejavia vaše ochranárske sklony. V stresových situáciách sa zrejme uchýlite k obrannému postoju. Ak emócie budete dusiť v sebe, môže to viesť až k horkosti a nepodloženej zlobe.