Blíženci máj Horoskop 2022

Komunikatívne a zdvorilé znamenie so zmyslom pre humor a kreativitu

Máj bude zameraný najmä na vzťahy. Konečne nájdete harmóniu a vaše emócie sa stabilizujú. Postupne sa posilní schopnosť vcítiť sa do druhých a prispôsobiť komunikáciu pocitom iných. Preto budete schopní získať späť na svoju stranu tých, ktorí sa vám na nejaký čas vzdialili, a nájdete spoločnú reč. V tomto období budú Blíženci náchylní na závislosti, preto si dávajte pozor, čo robíte a či vás to neprevalcuje.

V máji sa budú Blíženci snažiť kompenzovať svojmu okoliu konflikty, ktoré vyvolali v predošlých mesiacoch. Vďaka Venuši im to pôjde ako po masle - dodá vám totiž trpezlivosť, oddanosť a nesebeckosť. Nepočítajte ale s tým, že všetko napravíte niekoľkými sladkými slovíčkami. Niektoré vzťahy sú skrátka narušené až príliš. 
Táto planéta vás tiež doženie vo veci peňazí. Často budete mať sklony robiť obrovské nákupy vecí, ktoré v skutočnosti nevyužijete. Toho si môže všimnúť aj vaše okolie a mnohí sa nebudú hanbiť tieto vaše sklony preberať s ostatnými.

Blíženci jún >>


Slnko v Býkovi
20.4.04:10 - 21.5.03:09
b
20.4.
Slnko v Blížencoch
21.5.04:09 - 21.6.11:01
c
21.5.

Toto obdobie pre vás môže byť veľmi plodné. Teraz dokážete byť veľmi vytrvalí a tiež stabilní vo svojich názoroch. Prejavujete sa tak navonok ako prirodzená autorita a môžete budiť dokonca rešpekt vo svojich radoch. Do popredia vo vašich hodnotách sa v týchto dňoch dostávajú aj peniaze a istá podvedomá potreba zhromažďovať ich. Hnaní touto myšlienkou ste tak schopní napríklad podávať vyšší pracovné výkony ako obvykle. V extréme však na okolitých jedincov môžete pôsobiť príliš nenásytne.

V tomto období vám zrejme nebude dopriate príliš pokoja. Túžba po nových informáciách, ktorú zrejme budete veľmi neodkladne pociťovať, vás bude hnať stále dopredu. V spoločnosti budete pôsobiť - v snahe rozšíriť si svoje vedomosti čo najviac - veľmi komunikatívni, spravidla aj intelektuálni, a v extrémnom prípade až povrchní. Nové vedomosti a zručnosti vám každopádne budú pomáhať vo vašej sebarealizácii, preto sa nemusíte báť venovať teraz čas vzdelaniu aj na úkor vzťahov.

Venuša v Rybách
5.4.17:02 - 2.5.17:58
l
5.4.
Venuša v Baranovi
2.5.18:58 - 28.5.16:33
a
2.5.
Venuša v Býkovi
28.5.17:33 - 23.6.02:20
b
28.5.

V tomto období sa budete môcť tešiť z priazne ostatných ľudí vo vašom okolí. Vaša myseľ je otvorená, a tak je veľmi ľahké s vami nájsť spoločnú reč. Na druhej strane vám bude trochu chýbať schopnosť sa objektívne rozhodovať, a tak sa môžete stať veľmi ľahko ovplyvniteľnými. V extrémnom prípade sa môže tiež stať, že si vybudujete dôveru ku človeku, ktorý vás neskôr zneužije.

V tomto období pravdepodobne budete mať tendencie rozhodovať sa skôr impulzívne, svojím srdcom. Pokiaľ ide o lásku a vzťahy, stávate sa vo svojom snažení priam nezastaviteľní, niekedy až nekompromisní. Dobre vám bude v spoločnosti, kde sa môžete baviť, či laškovať. Inštinktívne možno budete vyhľadávať aj spory, v ktorých budete môcť ukázať svoju prevahu. Možno vo vás pretrváva istá potreba niečo si dokazovať.

Toto obdobie pre vás bude veľmi intenzívne. Vaše zmysly budú doslova v strehu, a tak budete každý okamih veľmi prežívať. To platí predovšetkým vzťahov a lásky, ale tiež kultúrnych zážitkov ako je divadlo a umenie. Tendencia klásť príliš vysoké nároky na ľudí vo svojom okolí vám príde prirodzená, niekedy sa však môže vypomstiť. Rozhodujte sa radšej obozretne.

Merkúr v Blížencoch
30.4.00:06 - 23.5.03:22
c
30.4.
Merkúr v Býkovi
23.5.04:22 - 13.6.17:08
b
23.5.

V tomto období budete veľmi verbálne zdatní, budete skvelým rečníkom. Nebude vám chýbať ani slovná zásoba, ani sebavedomie. Navyše, s vašim prístupom, kedy nikomu nič nevnucujete, si dokážete získať mnoho poslucháčov a dokážete ich aj ovplyvniť. Vaše záujmy budú veľmi rozmanité. Baviť vás bude čokoľvek, čím si rozšírite svoje obzory a ukojíte svoju túžbu po vzdelávaní.

V tomto období sa často stretneme s racionálnym správaním a snahou zachovať si chladnú hlavu. Akoby sa nás emócie v rozhovore pod vplyvom Merkúra netýkali. Naša komunikácia je tak skôr pomalá a rozvážna - ale na druhú stranu zase veľmi zrozumiteľná. Vďaka svojej trpezlivosti a vytrvalosti aj v tomto období dokážete akýkoľvek úkon dotiahnuť do zdarného konca. Nič tak nebráni vášmu rozvoju.

Mars v Rybách
15.4.04:41 - 25.5.00:56
l
15.4.
Mars v Baranovi
25.5.01:56 - 5.7.07:50
a
25.5.

V tomto období sa budete prejavovať skôr neutrálne v snahe maskovať svoje pocity. V extrémnej situácii, keď ste napríklad svedkami utrpenia iných ľudí, či nespravodlivosti, ste ale schopní rozzúriť sa a potom nepoznáte priateľov. V témach, ktoré vám nie sú príjemné, budete zrejme aj v pokročilejšom veku veľmi hanbliví. Typická je pre toto obdobie tiež náchylnosť k citovým závislostiam.

V tomto období nebudete mať problém pohotovo konať, navyše budete zrejme oplývať aj vysokým vodcovským potenciálom. To z vás jednak robí skvelých adeptov na vedúce pozície, ale aj veľmi vytrvalých a cieľavedomých v otázkach lásky. Vašou priamočiarosťou a energiou dokážete získať to, po čom túžite. Pozor však na stresové situácie, tu prídu tendencie správať sa neuvážene až drzo.