15.1. 2023

Cheirón

Cheirón v horoskope predstavuje naše vnútorné zranenia. Tento asteroid je pomenovaný podľa kentaura, ktorý je v gréckej mytológii považovaný za múdreho učiteľa a liečiteľa. Určenie, v akom znamení sa Cheirón nachádzal pri narodení, nám umožňuje pochopiť naše vlastné slabosti. Ukáže nám však aj dar, ktorý máme na liečenie druhých.

Cheirón

Cheirón čelil vo svojom živote trom veľkým trápeniam. Prvým bolo odmietnutie zo strany rodičov, ktorí sa pri pohľade naňho zhrozili a urobili z neho sirotu. Počas svojho života sa stal učiteľom mnohých antických hrdinov a mysliteľov. Práve druhé utrpenie mu nechtiac spôsobil žiak, ktorý ho zranil otráveným šípom. Jeho polobožský pôvod ho zachránil pred smrťou, ale nie pred bolesťou. Po márnych pokusoch vyliečiť sa dospel k jedinému východisku, ktorým bola smrť. Keď na seba vzal Prométheovu kliatbu, podarilo sa mu zomrieť a Prométheus zostal voľný. Po jeho smrti ho bohovia vyzdvihli z podsvetia na oblohu, kde v súhvezdí kentaurov získal späť svoju nesmrteľnosť.

Cheiron v jednotlivých znameniach:

V znamení Barana

Bojujú s myšlienkou zlyhania a vyjadrenia vlastnej identity. Vidia skrytú silu v druhých, čo z nich robí skvelých mentorov.

V znamení Býka

Majú problémy s vnímaním vlastnej hodnoty a chýba im pocit istoty, najmä ak neoplývajú bohatstvom. Sú súcitní a nesebeckí, čo z nich robí vynikajúcich spoločníkov.

V Blížencoch

Často sa cítia odstrčení a bojujú s nízkym sebavedomím. Dokážu liečiť druhých láskavými slovami.

V znamení Raka

Ich problémy majú zvyčajne korene v detstve. Cítia sa opustení a nemilovaní, čo im sťažuje nadväzovanie nových vzťahov. Dokážu pochopiť druhých bez slov a poskytnúť útechu.

V znamení Leva

Chýba im uznanie druhých a zažívajú neustály boj v snahe o dokonalosť. Motivujú a inšpirujú ľudí okolo seba.

V Panne

Už v detstve sa cítia neúplné, čo sa prejavuje v nerealisticky vysokých nárokoch. Túžia pomáhať a sú z nich vynikajúci učitelia alebo lekári.

Vo Váhach

Majú pocit, že im v živote chýba vysnívaný náprotivok. Zároveň prežívajú vzťahové zranenia a zatrpknutosť. Sú skvelými poslucháčmi a poradcami.

V znamení Škorpióna

Obavy z intimity a nedostatok dôvery spôsobujú žiarlivosť a problémy vo vzťahoch. Na druhej strane im tento celoživotný boj umožňuje vidieť pod povrch a hlboko pochopiť druhých.

V Strelcovi

Ťažko nachádzajú zmysel života, čo je spôsobené zničením zásad a presvedčení počas dospievania. Ich spôsob myslenia z nich robí jedinečných filozofov.

V Kozorožcovi

Využívajú kariéru na vyjadrenie vlastnej identity a vyžadujú si uznanie druhých. Ich ťažkosti často súvisia so vzťahom s otcom alebo autoritou. Predstavujú veľkých pracovníkov a sú ochotní obetovať sa pre druhých.

Vo Vodnárovi

Majú pocit, že v skutočnosti nikam nepatria. Cítia sa nepodporovaní alebo prehliadaní. Ich myseľ funguje inak ako u ostatných, preto dokážu pomôcť pri riešení zložitých problémov.

V znamení Rýb

Trpia pocitom zrady zo strany ľudí, ale aj vesmíru. Často sa stavajú do pozície obete. Sú veľmi súcitné a dokážu sa vžiť do kože iných.