4.10. 2015

Horoskop krok za krokom

Ako iste všetci viete, aby ste zistili svoj horoskop, je potrebné poznať minimálne dátum svojho narodenia. Avšak menej ľudí vie, že rovnako dôležité sú aj ďalšie dva údaje: miesto narodenia – teda poloha v zemepisnej sieti na Zemi a presný čas narodenia (minimálne hodina). Po zhrnutí týchto údajov sa Vám otvorí nový svet. Horoskop stvorený priamo pre Vašu osobu.

Horoskop krok za krokom

A ako toto vlastne funguje v teórii? Najdôležitejšie je určiť správny pomer kvalít a živlov. Toto zaradenie platí všeobecne pre jedincov spadajúci pod jedno z dvanástich znamení zverokruhu. Rozoznávame celkovo štyri živly (oheň, vzduch, voda a zem) a tri astrologické kvality (základné, pevné a pohyblivé). Ku každej z kvalít tak logicky prislúchajú štyri znamenia zverokruhu, čo môžete vidieť v nasledujúcej tabuľke:

  ZÁKLADNÉ PEVNÉ  POHYBLIVÉ 
OHEŇ   Baran  Lev  Strelec
VZDUCH   Váhy  Vodnár  Blíženci
VODA   Rak  Škorpión   Ryby
ZEM   Kozorožec  Býk  Panna

Toto určenie je veľmi  dôležité pre stanovenie síl a energií v horoskopu, ktoré nás ovplyvňujú, a taktiež zaistení základných povahových znakov jednotlivých znamení.

Ďalším krokom je zistenie znamení Ascendentu. Tu je už treba poznať presnú hodinu narodenia, aby sme dokázali o konkrétnom jedincovi získať presnejší obraz o jeho významných povahových rysoch. A čo vlastne pojem Ascendent znamená? Jedná sa o prvý a ten najdôležitejší (kardinálny) dom (viď. nižšie), ktorý určuje základné dispozície jedinca. Jeho osobnosť, vzhľad aj zdravotná odolnosť. Tento fakt potom v spojitosti s vašou vládnucou planétou (tzv. regentom), ktorá prislúcha vždy jednotlivému znameniu, nám poskytuje informácie o životnej ceste jedinec. Jeho celkovom pôsobení, prejavu a úspešnosti.

V neposlednom rade si pri zostavovaní horoskopu musíme dať pozor na polohu Slnka, Mesiaca a jednotlivých planét a ich umiestnenia v astrologických domoch. Takýto astrologický dom si môžeme predstaviť  ako priestor vymedzený pre jedno znamenie na obvodu zverokruhu. Celkom ich máme dvanásť, rovnaký počet ako znamení. Ich rozmiestení je u konkrétneho jedinca závislé ako na zemepisné polohe, tak na dátume a čase narodenia. Takýto výklad nám už napovie mnoho o životných oblastiach, v ktorých bude jedinec vynikať, alebo v ktorých naopak úspešný nemusí byť.

V skutočnosti nie je astrológia tak jednoduchá, ale dúfame, že ste si vďaka tomuto článku mohli urobiť aspoň hrubý obraz o tom, ako horoskop funguje. O všetko ostatné sa už postará náš skúsený tým astrológov.