10.9. 2019

Keltský horoskop: čo o vás vypovedá vaše stromové znamenie?

Keltský stromový horoskop, rovnako ako klasická astrológia, vychádza z myšlienky, že dátum a čas nášho narodenia určitým spôsobom formuje naše povahové vlastnosti. Kelti však prikladali obrovský význam hlavne stromom a rastlinám, ktoré pre nich boli nekonečnou studnicou informácií a múdrosti. Preto vytvorili trinásť znamení - podľa počtu mesačných cyklov v roku - ktorá svojím spôsobom odrážajú osobnosť im pridelených stromov a rastlín. Aké je to vaše a čo o vás vypovedá?

Keltský horoskop: čo o vás vypovedá vaše stromové znamenie?

Breza (24. december - 20. január)
Ľudia s energiou brezy sa ľahko nechajú uniesť svojím nadšením a ambíciami, vďaka čomu silne motivujú aj ostatných. Bývajú tolerantní, húževnatí, odolní a dokážu zachovať chladnú hlavu za akýchkoľvek podmienok. Tiež sú prirodzenými vodcami, takže sa tejto úlohy bez váhania ujmú, kedykoľvek to situácia vyžaduje.

Žeriav (21. január - 17. február)
Narodení v znamení žeriavu sú prirodzenými filozofmi. Majú doširoka otvorenú myseľ, ktorá je natoľko kreatívna a originálna, že sa často stretávajú s nepochopením. Pod ich chladnú šupkou sa ukrývajú vášnivé ideály, ktoré sú zdrojom ich motivácie. Obyčajnou prítomnosťou podporujú transformáciu všetkých a všetkého vo svojom okolí.

Jaseň (18. február - 17. marec)
Hlavné kvality "jaseňových" jedincov zahŕňajú predovšetkým silnú intuíciu, fantáziu a umelecké vlohy. Občas bývajú dosť náladoví, ale len preto, že ich myseľ sa neustále posúva a pracuje. Môžu pôsobiť ako samotári, ale v skutočnosti sú len vo svojom vlastnom svete, a tak im na názore ostatných príliš nezíde.

Jelša (18. marec - 14. apríl)
Jelše sú prirodzenými strojcami všetkého diania okolo seba. Vďaka ich veľkému sebavedomí dokážu byť nesmierne okúzľujúci a tým pádom aj vplyvní. Prekuknú každú lož, a keď k tomu dôjde, neberú si servítky. Tiež si dosť váži svojho času, a tak sa snaží robiť všetko pre to, aby ho nestrácali.

Vŕba (15. apríl - 12. máj)
Osoby narodené v znamení vŕby bývajú veľmi inteligentný a tvorivé a vedia načúvať svojej intuícii. Dobre si uvedomujú, že všetko má svoj čas, vďaka čomu dokážu k rade situácií pristupovať trpezlivo a realisticky. Majú dobrú pamäť, čím svoje okolie mnohokrát dosť ohromí. Často sa však v živote držia späť kvôli svojim strachom.

Hloh (13. máj - 9. jún)
Ľudia s vibrácií hlohu nikdy nie sú takí, ako na prvý pohľad pôsobí. Väčšinou vyzerajú, akoby žili priemerným, niekedy až nudným životom, avšak vo svojom vnútri si nesú veľa vášne a kreatívne energie. Sú veľmi prispôsobiví partneri a tiež dobrí poslucháči, takže sa im blízki často zverujú so svojimi problémami.

Dub (10. jún - 7. júl)
Jedinci narodení v znamení dubu dostali do vienka obrovskú silu. Sú rodenými bojovníkmi, a tak často stojí za tými, ktorí sa za seba nedokážu postaviť sami. Ich nástrojom však nie je násilie, ale starajúca, veľkorysá a ochotná povaha. Automaticky predpokladajú, že všetko dobre dopadne, čo sa obvykle nakoniec tiež stane.

Cezmína (8. júl - 4. august)
Cezmína má tú najušľachtilejší povahu zo všetkých stromových znamení. Vďaka ich vznešenosti a vytrvalosti sa z týchto jedincov stávajú veľmi úspešní lídri. Nikdy sa nevzdávajú a keď prídu prekážky, tak svoje snaženie ešte zdvojnásobí. Málokedy sa stretnú s porážkou, čo okolia motivuje k tomu, aby ich vnímali ako skutočnú autoritu.

Lieska (5. august - 1. september)
Lieska svojim ľuďom prepožičiava inteligenciu, efektivitu a excelentné organizačné schopnosti. Majú dobrú pamäť, a tak sú vždy dokonale informovaní, avšak niekedy kvôli tomu vyzerajú, ako by sa chceli predvádzať. Potrebujú mať vo všetkom poriadok a majú silný zmysel pre detail, čo premietajú do každej činnosti, ktoré sa venujú.

Vínna réva (2. septembra - 29. septembra)
Ľudia s vibrácií vínnej révy často bývajú veľmi náladoví. Majú v sebe totiž rad protikladov, ktoré im bránia sa rozhodovať, ale na druhú stranu tiež napomáhajú objektívne zvážiť všetky možnosti. Istotu majú hlavne vo veciach, ktoré im prinášajú pôžitok, či už je to jedlo, víno či hudba. Tu sa totiž prejaví ich dobrý vkus.

Brečtan (30. septembra - 27. október)
Osoby s povahou brečtanu majú ostrý intelekt a silný súcit. Voči ostatným sú veľmi lojálni a štedrí, takže bývajú vždy nablízku, keď niekto potrebuje pomocnú ruku. Tiež pôsobí veľmi šarmantne a charizmaticky a aj keď všetko napovedá tomu, že situácia nedopadne dobre, rovnako všetko dokážu úplne obrátiť a ešte k tomu s gráciou.

Rákos (28. október - 24. november)
Jedinci narodení v znamení rákosia zvyčajne uchovávajú veľa tajomstiev. Majú nutkavú potrebu všetkému prísť na kĺb, vďaka čomu ľahko vyrieši akýkoľvek problém. Navyše milujú pútavé príbehy, a tak sa často nechajú uniesť rôznymi klebety. S okolím sa niekedy snažia manipulovať, vždy ale majú dobré úmysly.

Čierny bez (25. november - 23. december)
Čierny bez dodáva jeho narodenému silnú túžbu po slobode. Ostatným sa takí ľudia môžu zdať povrchné a možno až príliš divokí. Pod ich extrovertnú šupkou sa však ukrýva veľmi premýšľavá duša. Svojim blízkym sa snaží pomôcť za akýchkoľvek okolností, avšak ich úprimnosť môže niekedy dosť zabolieť.