15.4. 2022

Plodné dni – poznáte svoj lunárny cyklus?

Prirodzená regulácia počatia je metóda, ktorá bola vyvinutá slovenským doktorom a psychiatrom Dr. Eugenom Jonášom. Táto metóda využíva pozíciu Mesiaca a Slnka voči Zemi na presný výpočet plodných dní ženy. Od doby jej vzniku sa ukázala ako veľmi efektívna a pomohla stovkám žien.

Plodné dni – poznáte svoj lunárny cyklus?


Dr. Jonáš predstavil túto metódu v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Už od mladosti sa zaoberal astrológiou a bol presvedčený, že taká veľká udalosť ako je počatie dieťaťa nemôže byť náhodná a nevyhnutne sa musí riadiť zákonmi a princípmi spojenými s pozíciou planét v danom okamihu. Dr. Jonáš veril, že pokiaľ porozumieme týmto zákonom, potom budeme schopní presne vypočítať plodné dni ženy.


Po rokoch výskumu dospel Dr. Jonáš k prekvapivému záveru: každá žena má v skutočnosti dva cykly plodnosti. Prvý je známy ako hormonálny cyklus a žena pri ňom plodná v období ovulácie. Druhý cyklus, lunárny, nastáva v momente, keď je uhol medzi Mesiacom a Slnkom voči Zemi rovnaký ako v momente, keď sa žena narodila. Tento okamih sa nazýva lunárny moment počatia a inými slovami je to chvíľa, kedy sa mesiac nachádza presne v rovnakej fáze ako v čase narodenia ženy. Vedecké výskumy ukázali, že v tento presný čas je pravdepodobnosť na počatie veľmi vysoká a pokiaľ chce žena túto metódu využiť, potom by mala mať pohlavný styk v dobe počas 24 hodín pred ním. Lunárny moment počatia a ovulácie sú na sebe nezávislé a žena môže otehotnieť počas oboch období, pokiaľ sa ale tieto obdobia prekrývajú, i.e. keď žena ovuluje počas jej lunárneho momentu počatia, potom je pravdepodobnosť na otehotnenie o to vyššia.


Dr. Jonáš do svojej metódy tiež zahrnul predpoveď pohlavia dieťaťa. To je závislé od toho, či sa Mesiac v danej fáze nachádzal v ženskom či mužskom znamení. Ak v ženskom, čo sú všetky zemské a vodné znamenia, potom je pravdepodobné, že dieťa bude dievčatko a ak sa mesiac nachádzal v mužskom, čo sú všetky ohnivé a vzdušné znamenia, potom bude dieťa najskôr chlapček. Metóda predpovede pohlavia dieťaťa samotná nie je vedecky overená a je tak skôr orientačná, avšak samotná Jonášova metóda počatia sa za desaťročia výskumu ukázala účinná na 98 %, čo napovedá, že ak by ste sa radi čoskoro dočkali bábätka, určite stojí za to preskúmať váš lunárny cyklus.