Saturn

sa často stotožňuje s obmedzeniami a prekážkami; pod jeho vplyvom sa jedinec stáva vážnym až uzavretým.

Saturn

Saturn je z hľadiska astronómie druhou najväčšou planétou nášho solárneho systému. Vďaka svojim prstencom je považovaný za veľmi krásny. Pozorovateľný môže byť dokonca voľným okom.

V astrológii vnímame Saturn predovšetkým ako princíp reality. Pod jeho pôsobením pristupujeme k životu realisticky a prakticky, vedomí si všetkých jeho nástrah aj pominuteľnosti a vedomia, že raz všetci zomrieme. Táto planéta totiž popisuje všetky záležitosti súvisiace s procesom starnutia.

V horoskope pôsobí na jedinca trochu negatívne. Tomu, čoho sa dotkne prepožičiava chladnosť, suchosť až apatiu. Sťahujeme sa tak do seba a sme vážni. Poukazovať môže tiež na symbol otca, či iné autoritatívne postavy v našom živote.

Saturn v Baranovi Ak sa v týchto dňoch púšťate do nových projektov či myšlienok, zaiste je na mieste opatrnosť. Obavy môžu prísť aj int... Saturn v Býkovi V týchto dňoch budete cítiť túžbu po finančnom zaistení, ale aj po stálom a bezpečnom citovom živote. Aby takí jedinc... Saturn v Blížencoch V týchto dňoch si budete uvedomovať nebezpečenstvo, ktoré plynie zo zbrklého jednania, preto si radšej budete dávať n... Saturn v Rakovi V tomto období budete mať v sebe podvedome zakódovanú potrebu starať sa o ostatných. Keď budú v bezpečí vaši blízki, ... Saturn v Levovi Aj napriek tomu, že v tomto období si to odmietate priznať, máte trochu problém s uznávaním autorít. Vy sami by ste r... Saturn v Panne V tomto období sa pravdepodobne nevyhnete úzkostným stavom. Pochybovať môžete o svojej osobe, o prostredí, v ktorom s... Saturn vo Váhach V tomto období si budete silno uvedomovať viac pohľadov na danú situáciu. Budete tak ideálnym spolupracovníkom, ale n... Saturn v Škorpiónovi V tomto období budete veľmi disciplinovaní. Za každých okolností dokážete svoje pocity odstaviť na vedľajšiu koľaj a ... Saturn v Strelcovi V tomto období sami sebe nedovolíme byť voči ostatným príliš dôverčiví. V podvedomí máme stále ukotvené realistické v... Saturn v Kozorožcovi Toto obdobie môže so sebou priniesť obavy o zlyhanie alebo odmietnutie. Vyhovovať vám tak bude skôr podriadené postav... Saturn v Vodnárovi Vplyv tohto obdobia sa často spája s nevôľou, či neschopnosťou tolerovať a akceptovať veci, či jedincov odlišných od ... Saturn v Rybách V tomto období môžete pociťovať veľkú nevôľu, ak vás niekto prehovára či manipuluje do situácií, ktoré nie sú vo vašo...