Venuša

súvisí predovšetkým s našou citovou stránkou života; symbolizuje lásku a vzťahy, ale aj psychológiu jedinca a jeho schopnosť robiť rozhodnutia

Venuša

Z hľadiska astronómie je nám Venuša známa už od prehistorických čias. Zo Zeme je totiž onedlho po západe Slnka viditeľná voľným okom. Táto planéta je nám tiež zo všetkých najbližšie.

V horoskope rozhodne Venuša zastupuje úlohu ženy, čo sa v mnohom odráža vo vlastnostiach, ktoré prepožičiava jedincom nachádzajúcim sa pod jej vplyvom. Spravidla tiež poukazuje na túžbu daného človeka a na jeho schopnosť byť nesebecký, či obetovať sa pre druhých. Či už sa jedná o jeho čas, city alebo peniaze. V súvislosti s problematikou dávania Venuše často signuje všetko týkajúce sa vzťahov. To ako sa cítime v blízkosti druhého človeka a ako dokážeme prijímať a dávať lásku.

Medzi ďalšie oblasti, v ktorých sa Venuša silne prejavuje, patrí napríklad psychológia. Alebo tiež naše rozhodovanie a schopnosti hodnotiť a vyberať si. Ovplyvňuje nás aj v prístupe k majetku a financiám, ale tiež v tom ako vnímame umenie.

Venuša v Baranovi V tomto období pravdepodobne budete mať tendencie rozhodovať sa skôr impulzívne, svojím srdcom. Pokiaľ ide o lásku a ... Venuša v Býkovi Toto obdobie pre vás bude veľmi intenzívne. Vaše zmysly budú doslova v strehu, a tak budete každý okamih veľmi prežív... Venuša v Blížencoch V tomto období dlho nepostojíte na jednom mieste. Láka vás cestovanie, nové zážitky, spoločnosť a flirt. Na ostatných... Venuša v Rakovi V tomto období budú vaše city veľmi hlboké, čo samozrejme môže viesť ku zraniteľnosti. A tak nečudo, že navonok sa bu... Venuša v Levovi V tomto období vstupuje do hry tendencia vystupovať teatrálnejšie než obvykle, hlavne pokiaľ ide o lásku a vzťahy. Do... Venuša v Panne Toto obdobie vám prinesie zbystrenie zmyslov. Hlavne čo sa rozhodovania týka. Schopnosť rozlíšiť mieru vkusu u ostatn... Venuša vo Váhach V tomto období budete podvedome prikladať veľkú váhu vzťahom a budete dbať na to, aby boli vyvážené a harmonické. To ... Venuša v Škorpiónovi V tomto období zrejme budete priťahovať a sami aj vyhľadávať jedincov, ktorí pôsobia hlboko, komplexne a záhadne. Lák... Venuša v Strelcovi Veľmi blízky vzťah si v tomto období môžete vypestovať cez vzdelanie. Sami sa veľmi radi učíte nové veci a objavujete... Venuša v Kozorožcovi V tomto období budete pravdepodobne cítiť podvedomú potrebu zachovať si dôstojnosť v každej situácii. Preto si naprík... Venuša vo Vodnárovi Toto obdobie bude trochu chladnejšie čo sa týka lásky a mileneckých vzťahov. Veľké city však budete vyjadrovať k pria... Venuša v Rybách V tomto období sa budete môcť tešiť z priazne ostatných ľudí vo vašom okolí. Vaša myseľ je otvorená, a tak je veľmi ľ...